Jak do nas trafić?
O "Pole Dance"

Historia Pole Dance

Kolebką Pole Dance są Stany Zjednoczone a jego korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. W tamtym czasie duża popularnością cieszyły się liczne festyny, odbywające się w wielu miastach i osadach, na które przybywało mnóstwo ludzi, między innymi kupców i artystów. W miejscach tych można było podziwiać przeróżne występy cyrkowców, akrobatów, iluzjonistów, połykaczy ognia. Dużym zainteresowanie cieszył się namiot, w którym odwiedzający mogli podziwiać kobiety w niezwykle pięknym i zmysłowym tańcu przy wertykalnym drążku, który podpierał środek namiotu - wkrótce zaczęto nazywać go rurą do tańca czyli „dance pole”.
Następnie w latach pięćdziesiątych „dance pole” coraz częściej zaczęto montować w barach, gdzie gwiazdy burleski odbywały swoje występy - „burlesque shows”.

W latach osiemdziesiątych wyjątkowość, z jaką pole dance ukazuje piękno kobiecego ciała w tańcu, spowodowała, że zaczęto wykorzystywać jego elementy w nocnych klubach, co spotkało się z niespotykanym zainteresowaniem. Na tym etapie taniec ten bardzo się rozwinął zyskując wiele nowych elementów wprowadzanych metodą prób i błędów przez tysiące tancerek z całego świata.
W latach dziewięćdziesiątych Fawnia Mondey jako pierwsza wydała filmy instruktażowe do nauki pole dance. Otworzyła również szkołę, w której kobiety mogły skrywać tajniki tego fascynującego tańca. Od tej pory pole dance się rozwija bardzo dynamicznie jako sport, forma sztuki, artystycznej ekspresji a wynikający z jego pochodzenia podtekst erotyczny wyraźnie zanika.

Dziś pole dance zdobył już serca milionów kobiet na całym świecie a rzesza jego zwolenniczek rośnie w zaskakującym tempie. Należą do nich między innymi takie gwiazdy jak Terri Hatcher, Kate Hudson, Madonna, Paris Hilton, Carmen Electra, Daryl Hannah, Fergie, Cindy Crawford, Lindsay Lohan i Jessica Alba. Rurki do tańca montowane są praktycznie wszędzie, w pubach, dyskotekach, klubach fitness, w domach i mieszkaniach.
Ponadto prowadzone są działania mające na celu wprowadzenie pole dance do dyscyplin olimpijskich.POLE DANCE SCHOOL
ul. Jaroczyńskiego 37,
60-692 Poznań

INFORMACJA i ZAPISY
508 394 913
biuro@poledanceschool.eu

WŁAŚCICIEL
Katarzyna Wojciechowska
tel. 508 394 913

Numer konta
Pole Dance School
Katarzyna Wojciechowska
ul. Jaroczyńskiego 37,
60-692 Poznań
04 2490 0005 0000
4500 8583 1920